Szkoła Podstawowa - strona główna Strona gimnazjum Strona liceum Aktualności ZSOZ życia Szkoły Podstawowej...


Wiosna - lato 2003...

     26 kwietnia 2003 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Józefowie n. Wisłą odbył się Ekologiczny Turniej Klas pod hasłem "Dzień Ziemi trwa cały rok".
     Organizatorem konkursu było Szkolne Koło Ekologiczne LOP przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Józefowie n. Wisłą. Współorganizatorami i sponsorami nagród byli: Urząd Gminy w Józefowie, Komitet Rodzicielski przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Józefowie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.Logo
     Celem turnieju było dalsze kształtowanie u dzieci i młodzieży świadomego stosunku do świata przyrody, miłości i szacunku do różnorodnych form życia, właściwych aktywnych postaw wobec przyrody i jej ochrony.
     W turnieju uczestniczyła młodzież szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Józefowie.
     Ustalono konkurencje zespołowe i indywidualne. Już w listopadzie uczniowie otrzymali zadanie "Wokół karmnika". Polegało ono na udokumentowaniu dokarmiania ptaków zimą za pomocą fotografii, rysunków i opisu dokonanych obserwacji. Prace składano w dniu turnieju.

     Kolejne konkurencje to:
1. Plastyczne przedstawienie przysłowia związanego z przyrodą.
2. Quiz wiedzy ekologicznej.
3. Przyrodnicza krzyżówka z hasłem.
4. "Nasza mała ekologia- codziennie można chronić środowisko"- scenka.
5. "Zielony czy szary świat- ekologia krajobrazu- krajobraz najbliższej okolicy"- plakat.
6. Zasady, które pozwolą nam żyć w zgodzie ze środowiskiem.

     Główną nagrodą w turnieju była jednodniowa wycieczka trasą Roztoczańskiego Parku Narodowego dla zwycięskiej klasy ( I miejsce). Pozostali ( II i III miejsce) otrzymali nagrody książkowe.

     Tegoroczny Dzień Dziecka świętowano w plenerze. Rajd pieszy uczniów starszych klas szkoły podstawowej do Basoni zakończył się ogniskiem i pieczoną kiełbaską.


WYCIECZKI

     21 lutego 2003 r. uczniowie klas szóstych byli w lubelskim kinie "Kosmos" na "Władcy Pierścieni".

     12 marca 2003 r. uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej w Józefowie obejrzeli w kinie "Opolanka" w Opolu Lubelskim film "Harry Potter cz. II".Harry
     W maju tego roku uczniowie józefowskiej podstawówki zwiedzali Warszawę:
    - 3 maja i 17 maja stolicę zwiedzały "maluchy", tzn. klasy I-III; Program wycieczki obejmował: warszawską Starówkę, Zoo, lotnisko na Okęciu i seans filmowy "Cybernetyczny świat" w kinie trójwymiarowym "IMAX'.
    - 17 maja Warszawę odwiedzili uczniowie klas czwartych; Dzieci zwiedziły: Muzeum Ewolucji, Muzeum Techniki (z seansem w Planetarium), Starówkę (Grób Nieznanego Żołnierza, Teatr Wielki, Plac Zamkowy, Zamek Królewski z zewnątrz). W programie nie zabrakło także przejazdu metrem i seansu "Stacja kosmiczna" w kinie trójwymiarowym. Uczestników wycieczki zachwyciły Łazienki Królewskie z Pomnikiem Chopina i Pałacykiem na Wodzie.
    - 21 maja uczniowie klas szóstych wybrali się do stolicy, by zwiedzić kulisy Teatru Wielkiego, obejrzeli również w Operze Narodowej balet "Córka źle strzeżona".
     23 maja tego roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Józefowie n. Wisłą uczestniczyli w Majówce Archeologicznej w Chodliku, jednym z największych i najlepiej zachowanych grodzisk średniowiecznych w Polsce. Festyn archeologiczny to szansa na odbycie "podróży w przeszłość", chętnych było więc tak wielu, że dwa szkolne autobusy ledwie mogły ich pomieścić.
     27 maja 2003 r. zwycięzcy Ekologicznego Turnieju Klas, uczniowie klas VB i IVA, wybrali się na wycieczkę do Roztoczańskiego Parku Narodowego. Dzieci zwiedziły między innymi Zwierzyniec i Zamość.


KONKURSY PRZEDMIOTOWE

     Uczniowie Szkoły Podstawowej w Józefowie n. Wisłą chętnie biorą udział w konkursach przedmiotowych.
     W grudniu 2002 roku uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej wzięli udział w etapie szkolnym "Interdyscyplinarnego Konkursu Humanistycznego". W marcu czterech laureatów konkursu szkolnego przystąpiło do konkurencji na etapie powiatowym. Dwoje uczniów zakwalifikowało się do eliminacji na szczeblu wojewódzkim.Uczennica
     W kwietniu 2003 roku 17 uczniów klas IV- VI Szkoły Podstawowej w Józefowie wzięło udział w piątej edycji Międzygminnego Turnieju Ortograficznego "Piszmy bez błędów". Konkurs zorganizowano w Szkole Podstawowej w Zagłobie. Uczniowie z Józefowa zdobyli dwa pierwsze miejsca i miejsce trzecie na poziomie klas szóstych oraz drugie, trzecie, szóste, siódme i ósme miejsca na poziomie klas czwartych.
     Tradycyjnie co roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Józefowie przystępują do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur". W tym roku jeden z uczniów klasy szóstej, Daniel Kąc, zajął nagradzane szóste miejsce.
     2 maja 2003 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Józefowie odbył się konkurs recytatorski. Jedna z uczennic drugiej klasy Szkoły Podstawowej w Józefowie zakwalifikowała się do eliminacji na szczeblu powiatowym.

J. S.


Jesień - zima 2003...
Wiosna - lato 2004...