Z życia szkoły podstawowej... Strona gimnazjum Strona liceum Aktualności ZSO

Linia

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Józefowie n. Wisłą funkcjonuje w ramach Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Uczęszczają doń uczniowie z terenu Józefowa, a także dowożone na zajęcia szkolnymi autobusami dzieci z okolicznych wsi.
     Budynek szkolny jest usytuowany z dala od ruchliwych ulic, dzięki czemu dzieci bezpiecznie spędzają tu czas. Doskonałe warunki lokalowe, bogato wyposażone w pomoce naukowe pracownie, w tym dwie sale komputerowe z dostępem do Internetu oraz wykwalifikowana kadra pedagogiczna sprzyjają przyswajaniu wiedzy.
     Szkoła stwarza dobre warunki do uprawiania sportu, dysponuje bowiem dwiema salami gimnastycznymi i siłownią, a także pełnowymiarowym boiskiem sportowym. Na placu szkolnym powstało również miasteczko ruchu drogowego.
     Bogaty księgozbiór biblioteki szkolnej, liczne koła przedmiotowe: polonistyczne, informatyczne, plastyczne, sportowe, działające na terenie szkoły organizacje: Samorząd Uczniowski, Liga Ochrony Przyrody, Szkolne Koło PCK i zajęcia świetlicowe pozwalają na rozwijanie zainteresowań uczniów.
     Stołówka szkolna serwuje smaczne obiady, a sklepik szkolny zaopatruje chętnych w słodycze i przybory uczniowskie.
     Szkoła zapewnia swoim wychowankom również opiekę zdrowotną. W istniejącym tu gabinecie stomatologicznym dentysta dba o stan uzębienia młodych ludzi, a o ich higienę i profilaktykę zdrowotną troszczy się pielęgniarka szkolna.
     Dzieci chętnie uczęszczają do józefowskiej szkoły, która bezpiecznie i ciekawie "uczy, bawi i wychowuje". Atmosferę nauki ożywia bowiem bogaty kalendarz imprez szkolnych.

Co roku na początku września rozbrzmiewa tu pierwszy dzwonek, sygnalizujący inaugurację nowego roku szkolnego. Uroczysta akademia z tej okazji stanowi zachętę do sumiennej pracy w ciągu najbliższych dziesięciu miesięcy. I, czy to się podoba komu, czy nie, trzeba poczynić postanowienia i wziąć się do roboty.

Tym bardziej, że niedługo- Ślubowanie klas pierwszych.

Ślubuję..Klasa pierwsza gotowa do ślubowania
Ślubowanie pierwszaków
Dzień chłopaka     Wszystkie dziewczynki z józefowskiej podstawówki pamiętają, że 30 września to Dzień Chłopaka. Nie może się tego dnia obyć bez, uświetniającej go, szkolnej dyskoteki.
     Nie ma to jak wypoczynek w plenerze...Uczniowie szkoły podstawowej uwielbiają wręcz "Święto Pieczonego Ziemniaka". Najchętniej spędzają wtedy czas przy ognisku w pobliskich kamieniołomach. Ognisko klasoweOgnisko klasowe
Co za  zapach!Palce lizać!     Pieczone kiełbaski- "palce lizać!"...i jeszcze- konkursy i zabawy na świeżym powietrzu! Czy można wyobrazić sobie coś przyjemniejszego?
     14 października jest wielkim świętem w każdej szkole, również w Józefowie obchodzi się je uroczyście. Dzień Edukacji Narodowej to przecież święto wszystkich pracowników oświaty. Wdzięczni za nauczycielski trud i serce uczniowie wręczają kwiaty swoim wychowawcom podczas przygotowanych przez siebie akademii. Dzień Nauczyciela
     11 listopada to Święto Odzyskania Niepodległości. Tego dnia w szkole odbywają się uroczyste akademie.
     Andrzejkowy wieczór stanowi czas wróżb, kabał i przepowiedni. 30 listopada nikogo na terenie szkoły nie zdziwi widok wróżki, czarownicy, cyganki czy kominiarza. Podczas szkolnej dyskoteki można dowiedzieć się, co kogo czeka w przyszłości.
     Co roku 6 grudnia szkołę w Józefowie n/Wisłą odwiedza Święty Mikołaj. Grzeczni są obdarowywani słodyczami, a łobuziakom często dostają się rózgi.Nie zapomina również o naszej dyrekcji i paniach z sekretariatu. Mikołaj u naszej dyrekcji...i w sekretariacie
     15 grudnia zajmuje w kalendarzu szkolnych uroczystości miejsce szczególne. Jest to bowiem Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Józefowie n/Wisłą- Adama Mickiewicza. Tradycją stało się już, że na ten dzień uczniowie przygotowują inscenizację jednego z wielu wspaniałych utworów naszego wieszcza narodowego. DziadyDziady
LilijePani Twardowska
Turniej wiedzy o patronie szkoły     Dużą popularnością cieszą się także organizowane z okazji mickiewiczowskiego święta różnorodne konkursy wiedzy o poecie i jego twórczości.

Turniej wiedzy o patronie szkoły

tekst: J. S.

Strona główna Dalej