Strona główna ZSO Strona o gimnazjum Strona o szkole podstawowej Aktualności ZSO

Logo_lo
Profesor
    W roku szkolnym 2013/2014 wprowadzono innowację pedagogiczną: "Szkolenie wojskowe". Poniżej więcej informacji na ten temat.
    W tym roku nasza szkoła jest również w elektronicznym systemie rekrutacji. A oto adres serwera rekrutacji elektronicznej:

Poniżej przedstawiamy prezentację o naszej szkole, wykonaną przez Monikę z I LO. Najlepiej zapisać ją na dysk (bo ma ok. 28 MB) i dopiero obejrzeć.

Kto nie ma programu Microsof Office PowerPoint, może ściągnąć darmową przeglądarkę PPViewer2003 i ją zainstalować (wielkość ok. 2 MB).

Liceum Ogólnokształcące w naszej miejscowości ma niedługą historię. Utworzono je w 1995 roku, rok po ukończeniu budynku nowej szkoły. Powstała wtedy pierwsza klasa liceum, licząca 33 uczniów.
     Od tego czasu już siedem razy, tradycyjnie w maju, uczniowie zdawali egzamin maturalny a wcześniej bawili się na studniówkach. Listy naszych abiturientów i zdjęcia ze studniówek można obejrzeć klikając powyżej na odnośniki.
      Po reformie, w 2002 roku, powstał trzyletnie liceum ogólnokształcące z poszerzonym programem języka obcego i informatyki, do którego trafili uczniowie kończący szkoły gimnazjalne.
     W tym roku pierwsi absolwenci nowego liceum zdawali po raz pierwszy nową maturę, ocenianą przez zewnętrze komisje egzaminacyjne.

sierpień, 2005

W tym roku mija 10 lat od pierwszej studniówki i pierwszej matury w naszym liceum. To miła okazja do spotkania się po latach naszych pierwszych absolwentów. Czy to się uda? Mam nadzieję, że tak, bo pierwsze kroki już poczyniono.
W odnawianiu dawnych kontaktów, na pewno duży udział ma również portal "Nasza klasa" - od roku chyba jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w internecie.
A gdy spotkanie po latach dojdzie do skutku, to na pewno zamieścimy jakieś zdjęcia...

kwiecień, 2009