Z życia szkoły podstawowej... Strona gimnazjum Strona liceum Aktualności ZSO

im. Adama Mickiewicza

W okresie wakacji organizowane są przez nauczycieli kolonie letnie. Uczniowie szkoły w Józefowie szczególnie upodobali sobie Bałtyk i co roku zwiedzają kolejny odcinek polskiego wybrzeża. Inni często wyjeżdzają bliżej, na biwaki organizowane w pobliskich miejscowościach.
Biwak w PrawnieBiwak w PrawnieBiwak w Prawnie
     Wielkim powodzeniem cieszą się również inne urokliwe miejsca naszego kraju. Zwłaszcza jesienią i wiosną, gdy aura sprzyja podróżom, w szkole w Józefowie organizuje się wiele wycieczek. Ciekawi świata uczniowie poznają najbliższą okolicę, zwiedzając pobliskie miejscowości: Kazimierz, Nałęczów, Puławy, Dęblin, Czarnolas, Lublin, Warszawę, Zamość, Kielce.
Zamość-zooŁańcut-palmiarniaWarszawa-Grób Nieznanego Żołnierza
     Chętnie wyprawiają się także w dalsze zakątki naszego kraju: Góry Świętokrzyskie, Bieszczady, Pieniny, Tatry.Góry Świętokrzyskie-Droga Królewska na Św. KrzyżGóry Świętokrzyskie-Nowa Słupia
Góry Świętokrzyskie-Św. KrzyżPieniny-spływ DunajcemKrynica-Jaworzyna
     Olbrzymim powodzeniem wśród cieszą się też spektakle teatralne i filmy, toteż dzieci z józefowskiej szkoły często zasiadają na widowni Lubelskiego Teatru Muzycznego i okolicznych kin. Raz w miesiącu uczestniczą również w, organizowanych w swojej szkole, koncertach muzyków Lubelskiej Filharmonii.
     Wiedza i umiejętności zdobyte w Szkole Podstawowej w Józefowie przydają się uczniom podczas konkursów przedmiotowych i sportowych. Liczne wyróżnienia, dyplomy i puchary, które upiększają ściany i gabloty szkolnych korytarzy i klasopracowni świadczą o wysokim poziomie wiedzy i sprawności kształcącej się tu młodzieży.Konkurs wiedzy prewencyjnej-wycinek z prasy
Konkurs wiedzy prewencyjnejKonkurs wiedzy prewencyjnejKonkurs wiedzy prewencyjnej
Konkurs wiedzy prewencyjnej-rozdanie nagródPolicjantLaureaci konkursu o bezpieczeństwie ruchu drogowego

tekst: J. S.