Up Wywiadówka - interwencje kryzysowe (prezentacja)

15 listopada rodzice uczniów, którzy przybyli na zebranie wywiadówkowe, mieli możliwość wzięcia udziału w II etapie projektu, do którego przystąpiła nasza szkoła. Jest to projekt pn. „Wspieranie szkół i placówek oświatowych w zakresie interwencji kryzysowej” finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 – 2020. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałanie zagrożeniom pojawiającym się w wieku dojrzewania. Program powstał we współpracy ze specjalistami z zakresu psychiatrii, psychologii, pedagogiki, resocjalizacji i socjologii.
W ramach programu zostały przygotowane materiały edukacyjno-informacyjne dla czterech bloków tematycznych:

1. Depresje
  2. Samobójstwa
  3. Zaburzenia odżywiania
  4. Samouszkodzenia
    I etapem projektu były warsztaty (16 godzin), w których wziął udział pedagog szkolny. Następnym etapem było przeszkolenie rodziców i nauczycieli, którzy zapoznali się z prezentacją multimedialną oraz wysłuchali prelekcji na w/w tematy. Zachęcamy do przejrzenia tej prezentacji – na slajdzie 32 znajdują się informacje o miejscach , w których można uzyskać pomoc dla dziecka w sytuacjach kryzysowych. Bliższe informacje o projekcie na stronie zdrowaszkola.org.pl. (U.S.)

Prezentacja (pdf)

Całkowita ilość zdjęć: 0 | Powrót do Aktualności | Wygenerowane przez JAlbum & Chameleon | Pomoc