Józefów górą!!!

6 czerwca 2007 r. wszyscy mocno trzymaliśmy kciuki za Mateusza Włodarczyka, Daniela Rękasa, Urszulę Szeląg, Gabriela Kopycińskiego, Weronikę Ciempiel i Kingę Pastuszek, którzy reprezentowali naszą szkołę, gminę i powiat w VII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Prewencyjnej "Jestem Bezpieczny". Naszą drużynę przygotowały Panie Maria Jagodzińska i Dorota Bis. Radą i pomocą służył nam również podkomisarz Dariusz Strzelczyk - specjalista ds. nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.
     Droga do finału nie była łatwa. Zmaganie z zawiłym językiem ustaw i rozporządzeń, zapamiętywanie wielu pojęć i definicji, odkrywanie tajników pracy policji, straży pożarnej i KRUS-u, a potem godziny prób i przygotowań pod czujnym nadzorem opiekunów, by w końcu móc się przedstawić szerokiej publiczności.
     Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wszyscy, czyli 15 drużyn - zwycięzców rozgrywek powiatowych, chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony. Za kulisami dawało się odczuć ogromne napięcie, udzielające się uczniom i ich nauczycielom. Nie mniej gorąca atmosfera panowała na widowni, która głośnymi okrzykami, śpiewem i żywiołowymi podskokami dodawała otuchy swoim zawodnikom. Do wspólnej zabawy zachęcały również policyjne maskotki: sierżant Poli i sierżant Alicja z Lublina oraz sierżant Leon z Puław.
     Pierwsze zadanie konkursowe polegało na oryginalnym zaprezentowaniu szkoły, miejscowości oraz uczestników turnieju. Pomysły na oczarowanie sędziów były bardzo różne. Zobaczyliśmy prezentacje w stylu poważnym i wesołym, ludowym i sportowym, nowoczesnym i historycznym. Drużyna z Józefowa nad Wisłą podbiła serca jurorów tańcem piosenką i dużą porcją dobrego humoru. Komisja konkursowa wysoko oceniła również nasz plakat (konkurencja nr 2), ukazujący zagrożenia związane z narkomanią wśród młodzieży. W kolejnej konkurencji, którą był test wiedzy, nie mięliśmy sobie równych. Mateusz, Daniel i Ula jako jedyni odpowiedzieli bezbłędnie na wszystkie pytania, uzyskując maksymalną liczbę punktów. Potwierdzeniem naszej klasy była ostatnia konkurencja "Bezpieczne hasło", w której pokazaliśmy jak przeciwdziałać nawet najbardziej "kosmicznym" pomysłom, jakie przychodzą do głowy młodym ludziom.
     W końcu nadszedł długo wyczekiwany moment - ogłoszenie wyników, i słowa, które tego dnia chciał usłyszeć każdy. W wojewódzkim finale konkursu "Jestem Bezpieczny" zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza z Józefowa nad Wisłą! Dla takich chwil warto żyć!

M.J., D.B.

Wojewódzki konkurs wiedzy prewencyjnej

Wojewódzki konkurs wiedzy prewencyjnej Wojewódzki konkurs wiedzy prewencyjnej Wojewódzki konkurs wiedzy prewencyjnej