Otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum

Dnia 13 września 2002 roku odbyło się nieoficjalne przyjęcie pierwszaków do zaczytnego grona gimnazjalistów czyli otrzęsiny. Duża sala gimnastyczna przemieniła się w tropikalną dżunglę, gdzie niepodzielnie rządził Tarzan (Paweł G.) z Jane (Agnieszka K.).
     Klasy były oznaczone literami, które oznaczały nazwy zwierząt tu (czyli w dżungli) żyjących: Węża, Tygrysa, Małpę i Papugę.
Picie mleka (70 kB)Taniec (65 kB)Tarzan (62 kB)
     Imprezę rozpoczęły tańczące "dzikuski". Potem rozpoczeły się różne "atrakcje", czyli konkurencje sprawdzające umiejętności gimazjalistów: picie mleka z miseczek (oczywiście bez użycia rąk), zjedzenie kiślu z zamkniętymi oczami, malowanie portretu Tarzana, rzut do celu, skakanie na skakance, jedzenie cytryny, wyławianie cukierków z wody (również bez użycia rąk) oraz układanie fryzur.
     Odbył się również quiz sprawdzający wiedzę naszych pierwszaków. Pytania dotyczyły głównie szkoły np.:
- jakie jest imię i nazwisko p. dyrektor?
- jak się nazywają wychowawcy klas?
- jakie są przedmioty nauczania w klasie I gimnazjum?
Była się też konkurencja muzyczna: przedstawiciele klas musieli zaśpiewać piosenkę: "Murzynek Bambo".
     Poszczególne konkurencje przeplatane były występami naszych tańczących dziewcząt, którym w tańcu pomagali mieszkańcy dżungli czyli Tarzan, Jane i inne "zwierzaki" .
Taniec (66 kB)W dżungli (69 kB)Taniec (59 kB)
     Ostatecznie wszystkie klasy szczęśliwie ukończyły wszystkie konkurencje, zaś najlepszą okazała się klasa I d, która w nagrodę dostała oczywiście ...banana.
     Na koniec imprezy głos zabrała pani dyrektor Barbara Dymińska, życząc pierwszoklasistom miłego i owocnego pobytu w szkole.

K.W.