Up Erasmus+ w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą

Z dniem 1 września 2016 roku nauczyciele i uczniowie Zespół Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą rozpoczynają pracę w ramach programu Erasmus+. Realizacja zadań jest zaplanowana na 3 lata, a całkowita kwota przyznanego budżetu to 24.160 euro. Tytuł naszego projektu brzmi „ ICT in active learning and teaching-inspiring, challenging, terrific”.
Naszymi szkołami partnerskimi są:
• Jelgavas Valsts gimnazija, Łotwa
• Istituto d'Istruzione Superiore Leonardo da Vinci, Włochy
• Namik Karamanci Fen Lisesi, Turcja
• Agrupamento de Escolas de Muralhas do Minho, Portugalia
• Bernardusscholen 2 (37887), Belgia
• Oostvaarderscollege, Holandia
    W ramach prac nad projektem odbędą się dwa spotkania warsztatowe z udziałem młodzieży, tzw. Learning/Teaching/Training Activities, w których weźmie udział 6 uczniów naszej szkoły. Spotkania te będą miały miejsce na Łotwie i w Turcji.
Nauczyciele wyjadą na projektowe spotkania do Portugalii (październik 2016r.), Belgii (wrzesień 2017r.), Turcji (maj 2018r.), Holandii (wrzesień 2018r.), Łotwy (maj 2019r.), Włoch (czerwiec 2019r.)
Jesteśmy gospodarzami drugiego spotkania, które będzie miało miejsce w maju 2017 roku.
    Projekt „ICT in active learning and teaching-inspiring, challenging, terrific” zakłada poznanie i wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjnych w aktywnym uczeniu się i nauczaniu, naukę i wymianę doświadczeń, poznanie szerokiego wachlarza metod stosowanych w pracy z naszymi uczniami, naukę i rozwój kadry pedagogicznej. Podczas realizacji tego projektu zdobędziemy wiedzę, praktykę i rozwiniemy się jako nauczyciele, poprawimy sposób w jaki pracujemy z korzyścią dla naszych uczniów.
Dodatkowo projekt umożliwi uczniom, ich rodzicom i opiekunom oraz lokalnej społeczności poznanie innych kultur, a przede wszystkim pokazanie swoich obyczajów i różnorodności na tle innych krajów europejskich, podczas wizyt zagranicznych gości w naszej placówce. Cała społeczność szkolna poszerzy swoją wiedzę jak i horyzonty, mając świadomość wzajemnego przenikania się kultur, podobieństw i różnic między krajami tej samej wspólnej Europy.

Natalia Puszko

Całkowita ilość zdjęć: 0 | Powrót do Aktualności | Wygenerowane przez JAlbum & Chameleon | Pomoc