Up Dzień Rodziny 2008

„Bawimy się zdrowo i bezpiecznie”

W dniu 1 czerwca 2008 r. odbył się kolejny festyn z okazji Dnia Rodziny, zorganizowany pod hasłem „Bawimy się zdrowo i bezpiecznie”. Organizatorzy postawili sobie następujące cele: promowanie zdrowego, aktywnego stylu życia oraz propagowanie idei wspólnej zabawy dzieci z rodzicami, wolnej od alkoholu i innych używek.
    Tym razem program złożony był głównie z atrakcji sportowo – tanecznych. Obejrzeliśmy występy naszych uczniów oraz zespołów: POSSITIVE i Zespołu Tańca Towarzyskiego działającego przy MGOK w Opolu Lubelskim. Obserwowaliśmy też akrobacje motolotniarza p. Bogdana Bigory, pokazy karate i pokaz możliwości „Człowieka-Rekordu” Białorusina Jurija Ziniewicza.
W meczu piłki siatkowej rywalizowali z sobą policjanci i nauczyciele.
    Imprezie towarzyszyły: wystawa prac plastycznych uczniów, zorganizowana przez Szkolne Koło PCK, Strzeleckie Mistrzostwa Szkoły w pionie klas młodszych i starszych (pod kierunkiem p. Piotra Wrony), stoisko logopedyczne, na którym zaprezentowano materiały dla rodziców oraz książeczkę p. Marzenny Merwy „Słoń Różowy i inne wierszyki z ćwiczeniami logopedycznymi”. Dzień zakończył się koncertem pieśni biesiadnej, dyskoteką i grillami klasowymi.
    Imprezę prowadzili: p. Monika Krasińska i p. Marek Kotulski, a głównymi organizatorami byli: nauczyciele wf i wychowawcy występujących klas.
Wielu uczniów żałowało, że „nie mogli być w kilku miejscach jednocześnie”, ponieważ kilka atrakcji nakładało się czasowo na boisku i w sali gimnastycznej.
    Mamy nadzieję, że kolejny Dzień Rodziny przyczynił się do wytworzenia bardziej przyjaznego i jednolitego klimatu wychowawczego na linii rodzina- szkoła oraz ukazał ciekawe możliwości aktywnego, zdrowego i wolnego od używek, a mimo to atrakcyjnego sposobu spędzania czasu wolnego w gronie rodzinnym i rówieśniczym. /A.T./

Całkowita ilość zdjęć: 0 | Powrót do Aktualności | Wygenerowane przez JAlbum & Chameleon | Pomoc