Gimnazjada powiatowa

Początek gimnazjadyPoczątek gimnazjady W dniu 31 maja 2002 roku odbyła się w naszej szkole gimnazjada powiatowa, w której brali udział uczniowie gimnazjów z Opola Lubelskiego (szkoły nr 1 i 2), Łazisk, Chodla , Wilkowa i Poniatowej. Nasza drużyna, jako gospodarz nie była liczona w klasyfikacji punktowej.
Gośćmi byli m.in. starosta opolski, p.Z.Rodzik, wójt naszej gminy, p.M.Teresiński, przestawiciele policji, Ligii Obrony Kraju oraz wielu innych. Gimnazjadę prowadzili nauczyciele naszej szkoły: p.M.Nowak i p. Sz.Ambrożkiewicz.
Rozpoczęła się ona od "defilady" naszych uczennic z flagami reprezentującymi wszystkie szkoły uczestniczące w tej imprezie. Potem po oficjalnym rozpoczęciu gimnazjady odbył się pokaz pierwszej pomocy, który przeprowadziła drużyna sanitarna LO, co roku startująca w wojewódzkich zawodach drużyn sanitarnych, kierowana przez p. G. Kapicę. Pierwsza pomocPierwsza pomoc

Związane to było z tym, że hasło tegorocznej gimnazjady to "Bezpieczna szkoła". Uczniowie pokazali, jak reanimować osoby poszkodowane w wypadku, posługując się fantomem zakupionym dla szkoły przez samorząd.

Gimnazjum z WikowaPrezentacja gimnazjum z Chodla Następnie prezentowały się wszystkie gimnazja, w kilkuminutowych inscenizacjach, których hasłem przewodnim było oczywiście bezpieczeństwo w szkole. Zaskoczyło wszystkich gimnazjum z Chodla, gdyż nagle pojawił się człowiek na szczudłach (jak on się zmieścił w drzwiach?).
Również inne gimnazja miały ciekawe inscenizacje (wyżej prezentacja Wilkowa), zaś najbardziej spodobało się gimnazjum nr 2 z Opola.
Zespół taneczny
Potem rozpoczęły się poszczególne konkurencje na sali m.in. konkurs wiedzy o powiecie, test wiedzy ogólnej, konkurs plastyczny. Przerwy między poszczególnymi konkurencjami urozmaicały tańcem dziewczyny z naszej szkoły (zdjęcie) oraz z gimnazjum z Wilkowa.

Pierwsza pomocMiasteczko ruchu drogowego Po konkursach w sali gimnastycznej odbyła się rywalizacja na boisku szkolnym (m.in. rzuty do kosza, skok w dal z miejsca, strzelanie do celu) oraz na miasteczku ruchu drogowego, gdzie poza umiejętnością prawidłowego poruszania się na drogach i znajomości przepisów ruchu drogowego, trzeba się było wykazać umiejętnością niesienia pierwszej pomocy, m.in. prawidłowego opatrywania ran.
W czasie, gdy jedne drużyny "walczyły" na boisku inne zjadły obiad na stołówce szkolnej. Potem była zmiana.
Zabawa!Ogłoszenie wyników Około 15 zakończyły sie wszystkie konkurencje i wszyscy wrócili na salę. W oczekiwaniu na wyniki uczniowie bawili się "na parkiecie".
I wreszcie nadeszła ta chwila! Wójt naszej gminy, p.M. Teresiński, ogłosił wyniki gimnazjady! Wygrało gimnazjum nr 2 z Opola Lubelskiego. Dyrektor gimnazjum, p.Kramek odebrał puchar, co ucieszyło nie tylko jego, ale oczywiście całą drużynę.

ZakończenieZakończenie Na zakończenie zostały ściągnięte wszystkie flagi i rozdane uczestnikom gimnazjady.
A w czasie śpiewu wszyscy połączyli się, trzymając za ręce.
ZakończenieI w ten sposób dobiegła do końca ta impreza...

Strona główna gimnazjum