Up Pomóżmy zwierzętom Slideshow

„Pokochaj”
Pokochaj kociaka, pokochaj psinkę,
niech każdy zwierzak ma słodką minkę.
Daj jeść i przytul, ogrzej i przygarnij,
to twój przyjaciel na serio, nie na żarty.

Gdy psiak lub kociak trafi do schroniska,
trudno mu będzie żyć w tym środowisku,
a przecież nie zawinił, nie zrobił nic złego.
To za co przyjaciela wyrzucasz z domu swego.

Potrzeba trochę miłości, trochę czasu wolnego
i znów masz przyjaciela u boku swego.
On cię rozśmieszy, zrobi głupią minę,
gdybyś umiał pokochać, tą biedną psinę.

Anna Dybek

Zima - jest to czas, w którym zwierzęta ze schronisk najbardziej potrzebują pomocy. Nie wszystkim bowiem udaje się znaleźć nowy dom i kochających właścicieli.
    Jak co roku w naszej szkole postanowiliśmy wspomóc naszych „małych braci” ze schroniska w Rachowie Starym.
    9 grudnia odbył się apel szkolny przygotowany przez uczniów kl. IIb, Vb i Ia, IIb i IIIC gimnazjum, podczas którego uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki o psach i kotach, a także przedstawili kilka punktów zawartych w Światowej Deklaracji Praw Zwierząt. Towarzysząca występom prezentacja i film ze schroniska przybliżyły naszym uczniom sytuacje bezdomnych zwierząt i wzbudziły wiele emocji już u najmłodszych odbiorców – naszych przedszkolaków.
    Organizatorzy apelu ogłosili w szkole zbiórka karmy i potrzebnych rzeczy dla zwierząt. Najbardziej pożądane są: sucha i mokra karma dla psów i kotów, w tym juniorów, a także makaron, ryż itp. Zbiórka będzie trwała do 20 grudnia, a później wszystkie datki zostaną dostarczone do schroniska.
    Uczniowie odpowiedzieli na ten apel, przynosząc pożywienie dla psów i kotów, a także kocyki i miseczki.
    Chcielibyśmy zwrócić również uwagę na to, iż tego rodzaju akcje mają nie tylko ogromne znaczenie dla porzuconych i niechcianych zwierząt lecz także kształtują osobowości młodych ludzi, ucząc ich wrażliwości i czułości.

Lidia Latos-Pyć

imp 040
imp 043
imp 045