Up Turniej „Moja miejscowość- to warto zobaczyć”. Slideshow

Od marca do maja 2018 r. w ZSO w Józefowie nad Wisłą trwał turniej „Moja miejscowość- to warto zobaczyć”. Zorganizowany został w tym celu, żeby uczniowie umieli dostrzec i docenić w swoich miejscowościach to, co najpiękniejsze i najwartościowsze (historycznie, krajobrazowo, pod kątem turystyki itp.). Finał turnieju odbył się w Tygodniu Bibliotek- 8-15 maja.
    Uczniowie kl. I-III SP wykonywali ilustracje, wcielali się w role przewodników, oprowadzających po wybranych przez siebie miejscowościach, układali puzzle z fotografiami obiektów, charakterystycznych dla różnych miejscowości.
Pierwszaki powtórzyły swoje prezentacje dla grup przedszkolnych 5- i 6-latków, a wiersz Antosia Jagodzińskiego został zaprezentowany podczas Święta Sadów. Uczniowie kl. IV i V mieli wykonać 3 fotografie, ukazujące najciekawsze miejsca w wylosowanych przez siebie miejscowościach oraz ułożyć wiersze lub piosenki, sławiące ich zalety. Uczniowie od kl. VI do III gimnazjum przeprowadzali wywiady z najstarszymi mieszkańcami wybranych miejscowości, aby ocalić od zapomnienia ich wiedzę, dotyczącą czasów przedwojennych i wojennych.
    W dniu 15 V 2018 r. nastąpił finał turnieju dla uczniów od kl. IV do III gimnazjum. Uczestnicy prezentowali swoje wiersze, a Julia Hemperek z kl. Va ze swoim zespołem brawurowo odśpiewała piękną piosenkę o Kaliszanach. Uczniowie kl. IV i V mieli ponadto odgadnąć, co widać na sześciu przedstawionych im ilustracjach i w jakich miejscowościach znajdują się te obiekty. Uczniowie od kl. VI wzwyż, po zaprezentowaniu swoich utworów poetyckich, rozwiązywali krzyżówki, których hasła związane były z wylosowanymi przez nich miejscowościami. Pierwsze miejsce w poszczególnych kategoriach wiekowych zajęły klasy: III c, V b i III B gimnazjum. Otrzymają one dofinansowanie do wycieczek z funduszu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a wszyscy uczestnicy turnieju- słodkie upominki.
    Szczególnym zaangażowaniem w turniej wykazało się 3 uczniów z kl. I-III, którzy opanowali pamięciowo dużą liczbę faktów historycznych i ze swadą „rasowego” przewodnika prezentowali je widowni. Byli to: Aleksandra Łyjak z kl. III a, Kacper Sobolewski i Piotr Winiarz z kl. I a. Komisja postanowiła wyróżnić ich nagrodami indywidualnymi w postaci książek.
    Turniej przygotowały panie: Anna Teresińska i Urszula Sawiarska. Prace uczniów oceniały też panie: Grażyna Szymczyk, Małgorzata Nowak i Agnieszka Iracka.
    Finał turnieju zaszczycili swoją obecnością: burmistrz Józefowa nad Wisłą- pan Grzegorz Kapica i pani dyr. Grażyna Szymczyk.
    Dziękuję wszystkim uczestnikom turnieju, przygotowującym ich wychowawcom i rodzicom za cały trud i zaangażowanie w zadania turniejowe!

A. Teresińska

DSCF3617
DSCF3621
DSCF3626