Up Turniej szachowy - „Szachy nad Wisłą” Slideshow

20 kwietnia 2016 r. w Gminnym Centrum Kultury w Józefowie nad Wisłą odbył się otwarty międzyszkolny II Turniej Szachowy pod hasłem „Szachy nad Wisłą”. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na etapie 7 rund po 10 minut na partię dla zawodnika w dwóch kategoriach wiekowych. Łącznie do zmagań przystąpiło 35 zawodników z Kluczkowic, Niezdowa i naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy mogli poczuć prawdziwą atmosferę rywalizacji, a wielu z nich po raz pierwszy na poważnie miało do czynienia z zegarem szachowych i surowymi turniejowymi zasadami, nad którymi czuwał pan Zbigniew Pyda arcymistrz i sędzia klasy międzynarodowej z Lublina. Szczególnie cieszy postawa najmłodszych zawodników, którzy dopiero wchodzą w świat szachów. Również rodzice mogli obserwować zawody, widzieć w jaki sposób reagują ich pociechy. Dla wielu z obserwujących, którzy po raz pierwszy widzą turniej szachowy, było dużym zaskoczeniem, że przez tak długi czas (5-6 godzin) uczestnicy mogli być w pełni skoncentrowani. Gra w szachy to nie tylko zabawa lecz naprawdę duży wysiłek dla zawodników.
    Jak w każdym sporcie gra powinna sprawiać przyjemność zawodnikom, a w szczególności najmłodszym. Tak było i tym razem. Po zaciętym boju prowadzonym w atmosferze fair-play i w 30 stopniowym upale w grupie starszej bezkonkurencyjny okazał się ponownie Wojtek Wrzołek uczeń gimnazjum, który zdobył 7 punktów, zwyciężając wszystkie swoje partie. Na podium znaleźli się także: Bartek Sykucki i Radek Sobka. Wśród najmłodszych adeptów królewskiej gry najlepiej poradził sobie 7 – letni Maciek Sobka i Kacper Przywara. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy z rak Pana Wójta Grzegorza Kapicy i Pani Dyrektor GCK Justyny Michalec. Pozostałym uczestnikom turnieju wręczono dyplomy i słodycze.
    Mamy nadzieję, że turniej ten będzie tradycją w naszej lokalnej społeczności i zachęci mieszkańców gminy do liczniejszego udziału w tej pięknej królewskiej grze. (P.W.)

20160620_092526
20160620_100438
20160620_100508
20160620_102857