Up Turniej Wiedzy Pożarniczej Slideshow

16 marca 2016 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim odbyły się eliminacje wojewódzkie XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom" zorganizowane przez ZOSP RP w Opolu Lubelskim, Starostwo Powiatowe i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej.
     Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma swoją długoletnią tradycję, a jego głównym celem jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej i tradycji ruchu strażackiego. W turnieju wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z powiatu opolskiego. Eliminacje składały się z testu pisemnego, liczącego 40 pytań z zakresu historii pożarnictwa, wiedzy technicznej, chemicznej i ekologicznej.
    Jak co roku komisja przygotowująca pytania i oceniająca zmagania uczestników spowodowała, że rywalizacja była na najwyższym poziomie - pytania trudne, łatwe i te zaskakujące, dały startującym możliwość wykazania się szeroką wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Po ogłoszeniu wyników Turnieju Wicestarosta Opolski Janusz Gąsior złożył wszystkim gratulacje. Uczestnicy finału powiatowego, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w poszczególnych grupach otrzymali atrakcyjne nagrody i pamiątkowe dyplomy. Nasz uczeń Bartłomiej Sykucki osiągnął wynik 32 pkt., co uplasowało go na trzeciej pozycji wśród gimnazjalistów powiatu. Gratulujemy! (Piotr Wrona)

fot11
fot111
fot1