Up "Program Domowych Detektywów" - szkolenie dla wychowawców Slideshow

W sobotę 4 marca 2017 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie dla realizatorów profilaktycznego „Programu Domowych Detektywów”. Wzięły w nim udział wychowawczynie klas IV – VI (także) ze Szkoły Podstawowej w Chruślinie, która przyłączyła się do realizacji programu) oraz szkolny pedagog – koordynator programu. Szkolenie przeprowadzili psychologowie – pp. Urszula i Maciej Zwolscy. „Program Domowych Detektywów” będzie realizowany w naszej placówce w II semestrze bieżącego roku szkolnego. Jest on przeznaczony dla uczniów i ich rodziców. Jego celem jest opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród dzieci i młodzieży oraz ograniczenie problemów związanych z piciem alkoholu. Program jest rekomendowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Psychiatrii i Neurologii. Uzyskał bardzo wysokie oceny recenzentów i znalazł się w europejskiej bazie programów Best Practice jako program o najwyższym (trzecim) poziomie jakości.

(U.S.)

szkolenie_sp2017_04
szkolenie_sp2017_02
szkolenie_sp2017_01