Up „Polacy - Rodakom” Slideshow

Po raz drugi w naszej szkole ruszyła akcja „Polacy-Rodakom”, czyli zbiórka darów, które trafią do polskich rodzin mieszkających za naszą wschodnią granicą. Sytuacja materialna żyjących tam Polaków jest bardzo trudna. To już 17. edycja akcji, organizowanej przez senatora Stanisława Gogacza. Szesnaście lat temu udało się przygotować 200 paczek. Przed rokiem aż trzy tysiące.
    Jak podkreślają organizatorzy akcji „Polacy-Rodakom”, jej ideą jest nie tylko pomoc materialna. Chodzi też o wsparcie duchowe - niezwykle ważne dla rodaków, często pozostawionych bez żadnej pomocy.
    Nasi uczniowie i nauczyciele znów okazali dużo serca. Zebraliśmy kilkadziesiąt kilogramów trwałej żywności i dużo maskotek. Dziękujemy darczyńcom. (J.M.)

Grodek3
mik 056
mik 057

Całkowita ilość zdjęć: 3 | Powrót do Aktualności | Wygenerowane przez JAlbum & Chameleon | Pomoc