Up Pogrzeb p. A. Zaręby Slideshow

W czwartek, 10 grudnia 2015 r. pożegnaliśmy legendę józefowskiej oświaty, śp. pana Adama Zarębę. Pan Inspektor był wyjątkową osobą. Wykonywał zawód, do którego gruntownie Go przygotowano: i teoretycznie, i praktycznie. Ukończył studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach i pokonał prawie wszystkie stopnie zawodowe w szkolnej hierarchii. Pracował jako nauczyciel w szkołach podstawowych, najpierw w Pętkowicach, a potem - od 1950 r. w Józefowie. Następnie pełnił funkcję kierownika naszej szkoły, po czym objął stanowisko zastępcy inspektora szkolnego i jednocześnie wizytatora - metodyka. Po latach został Gminnym Dyrektorem Szkół w Józefowie i w końcu - Inspektorem Oświaty i Wychowania.

Śp. p. Adam Zaręba był Nauczycielem przez duże „N”, powszechnie szanowanym Nauczycielem o nieprzeciętnych predyspozycjach pedagogicznych i Dyrektorem o szczególnych zdolnościach kierowniczych.

Zasługi p. Inspektora potrafili zauważyć i docenić Jego przełożeni. Pan Zaręba był wielokrotnie nagradzany i odznaczany. Dwukrotnie otrzymał Nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania. Został także uhonorowany: Złotą Odznaką 1000-lecia Państwa Polskiego, Złotą Odznaką ZNP, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalami XXX-lecia i XXXX-lecia PRL, Złotą Odznaką TKKS, Złotym Krzyżem Zasługi „Zasłużony dla Lubelszczyzny”, Medalem KEN i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Cześć Jego pamięci! (J.S.)

imp 047
imp 048
imp 049
imp 050