Up Ewakuacja w szkole Slideshow

22 września, w piątek, odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja, której głównym celem było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Sprawdzenie skuteczności przyjętej metody alarmowania o zagrożeniu, sprawdzenie umiejętności powiadamiania o zagrożeniu służb ratunkowych, a także sprawdzenie przestrzegania zasad ewakuacji przeprowadza się przynajmniej raz w roku. Dokładnie o godzinie 10.40 po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami zachowując wytyczne zawarte w dokumencie szkolnym „Procedura ewakuacji” przedostali się dostępnymi drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym było boisko szkolne. Po przeprowadzonej kontroli budynku przez PSP z Opola Lubelskiego informacja o stanie ewakuacji przekazana została dyrektorowi szkoły. Na boisku nauczyciele złożyli meldunek o stanie ewidencyjnym podległych im klas. Należy podkreślić, że uczniowie bez paniki wykonali zadanie próbnej ewakuacji szkoły. Warto podkreślić, że wszyscy wykonali zadanie z dużym zdyscyplinowaniem. Ewakuowanie wszystkich uczniów i pracowników szkoły zajęło nam tylko 4 minuty, 20 sekund! Była to niezwykle pouczająca i ważna lekcja zachowania się w sytuacjach kryzysowych, gdyż od naszej wiedzy i umiejętności może zależeć ludzkie życie. Mamy nadzieję, że obędzie sie tylko na próbnych ewakuacjach w przyszłości. (P.W)

ewak 113
ewak 119
ewak 120
ewak 121
ewak 124
ewak 125
ewak 126
ewak 133
ewak 134
ewak 135
ewak 136
ewak 137
ewak 138
ewak 139
ewak 140
ewak 146
ewak 148
ewak 149
ewak 150
ewak 151

Całkowita ilość zdjęć: 20 | Powrót do Aktualności | Create web photo albums with Jalbum | Chameleon skin | Pomoc