Up Program edukacyjny "eTwinning" Slideshow

etwinning

Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

W roku szkolnym 2016 -2017 uczniowie klas II i III gimnazjum brali aktywny udział w realizacji projektów eTwinning „ Let’s visit a country 2” oraz „ Do you know my Town”. W czerwcu 2016r. nasze projekty zostały nagrodzone Krajową Odznaką Jakości, a w październiku- Europejską Odznaką Jakości. Te wysokie nagrody można uznać za nasze szkolne osiągnięcie w pracy z uczniem zdolnym.

Bardzo cieszymy się, że europejskie działania projektowe wydały wspaniałe owoce: uczniowie zdobyli szeroką wiedzę na temat historii i kultury europejskiej, czytając, pisząc i wyrażając opinie w języku angielskim. Konieczność promowania działań projektowych na stronie internetowej sprawiła, że doskonalono techniczne i graficzne elementy prezentacji, korzystając z bogatej oferty TIK. Co więcej, wspaniałe zaangażowanie naszych uczniów udowodniło, że historia, sztuka, język angielski, informatyka i inne przedmioty szkolne mogą być niezwykle atrakcyjne, gdy wiedzę teoretyczną uzupełnią interesujące działania praktyczne.

I w tym roku szkolnym uczniowie z gimnazjum i szkoły podstawowej wraz z opiekunem będą mieli możliwość współpracy w realizacji następujących projektów pt. ” Gastronomy: Cultural Heritage” z partnerami z Włoch, Turcji, Gruzji, Ukrainy, Portugalii, Rumunii, Tunezji, Holandii, Hiszpanii oraz projektu ”My school, my country, my language” z partnerami z Finlandii, Niemiec, Słowenii, Węgier.

Zapraszamy na stronę internetową projektu eTwinning.

Szkolny Koordynator Projektu eTwinning: L.Makoviychuk

etw_europeanqualitylabel_98337_pl-1
etw_europeanqualitylabel_98340_pl-1 (1)
etw_qualitylabel2-1