Up Dzień PCK Slideshow

8 maja – w rocznicę urodzin Henry Dunanta, ojca idei Czerwonego Krzyża oraz pierwszego laureata pokojowej Nagrody Nobla (w 1901 r.), obchodzimy Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.
    Szkolne Koło PCK zorganizowało w tym dniu happening – uczniowie i nauczyciele ubrani w czerwone koszulki ustawili się w kształt krzyża i zrobili sobie wspólne zdjęcie. Dzień ten został upamiętniony także okolicznościową wystawą plakatów czerwonokrzyskich oraz gazetką, na której zaprezentowano misję oraz 7 zasad działania Czerwonego Krzyża. Grupa uczennic klas VI SP oraz III gimnazjum uczestniczyła również bardzo aktywnie w przeprowadzeniu kwesty na cele PCK – 2 puszki (bardzo ciężkie) przekazaliśmy już do Oddziału Powiatowego PCK w Opolu Lub.
    Wszystkim zaangażowanym w organizację obchodów Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca bardzo serdecznie dziękujemy! (U.S.)

DSCF9263
DSCF9265
DSCF9267
DSCF9440