Up Dzień Języków Obcych Slideshow

8 grudnia 2017 w naszej szkole zorganizowano Europejski Dzień Języków Obcych. To ustanowione w 2001 r. przez Radę Europy święto jest wpisane do kalendarza naszej szkoły. Tym razem sala zgromadziła uczniów z siódmych klas szkoły podstawowej oraz drugich i trzecich klas gimnazjum. Czteroosobowe drużyny rywalizowały ze sobą podejmując językowo-kulturowe kreatywne wyzwania z technologią w tle, przygotowane przez nauczycieli języków obcych.
    Naszą piątkową zabawę rozpoczęliśmy od postawienia bardzo ważnego pytania: po co uczymy się języków obcych, dlaczego są one dla nas ważne? Pomysłów było mnóstwo! Nasi uczniowie stawiali m.in. na: pasję i przyjemność, możliwość swobodnej komunikacji i podróżowania w różnych częściach świata, łatwość w zdobyciu ciekawej pracy, otwartość na różnorodność kulturową. Ponieważ w naszej szkole języków obcych uczymy przy dużym wsparciu nowoczesnych technologii, nie mogło zabraknąć zadań interaktywnych. Młodzież, wyposażona w telefony komórkowe, zmagała się z interaktywnymi quizami: Kahoot i Quizziz (ciekawostki językowo-kulturowe), Guess the Word, dzielnie ćwiczyła sprawność fizyczną podczas poszukiwania i odczytywania kodów QR. Warto wspomnieć, że w zadaniach pojawiały się nie tylko znane ze szkoły języki - angielski i niemiecki, ale także hiszpański, włoski, litewski czy francuski. Punkty za poszczególne zadania były na bieżąco zliczane przez nauczycieli języków obcych. Oto wyniki dwugodzinnej rywalizacji: 1 miejsce – drużyna z klasy III B, 2 miejsce- drużyna z klasy II B, 3 miejsce drużyna z klasy III A.
    Zwycięzcy oraz uczestnicy zostali obdarowani dyplomami i nagrodami. Nagrody zostały ufundowane ze środków projektów Erasmus KA1 i Erasmus KA2, realizowanych w naszej szkole. Uczniowie otrzymali również materiały promocyjne, które dostaliśmy dzięki współpracy z Komisją Europejską. Nagrodą–niespodzianką jest wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, w kwietniu 2018 r.
    Dziękujemy za wspólną, szaloną zabawę z językami i technologią informatyczną w tle. Nasza młodzież kolejny raz udowodniła, że jest gotowa na ambitne wyzwania i bezkonfliktową rywalizację. DO ZOBACZENIA ZA ROK!!! (L.M.)

djo_07
djo_27
djo_26
djo_21