Up Światowy Dzień Zdrowia- „Depresja – porozmawiajmy o niej” Slideshow

7 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Depresja – porozmawiajmy o niej”. Szkolne Koło PCK przygotowało z tej okazji gazetkę z materiałami informacyjnymi udostępnionymi nam przez Państwową Inspekcję Sanitarną w Opolu Lubelskim.
Każdy może zachorować na depresję bez względu na wiek, płeć czy status społeczny. Istnieją jednak grupy, których depresja dotyka częściej, są to: nastoletnia młodzież, kobiety po urodzeniu dziecka i osoby starsze. Głównym założeniem tegorocznej kampanii jest wskazanie, jak ważne jest mówienie o depresji, co pomoże przełamać stygmatyzację tej choroby i w efekcie zachęci większą liczbę osób do szukania pomocy. Pomoc taką można otrzymać m. in. w bezpłatnym punkcie konsultacyjnym, który będzie działał w dniu 27 kwietnia 2017 r. w godzinach 9.00 – 13.30 w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Opolu Lub. (ul. Szkolna 5, przy Zespole Szkół nr 1). Dyżurujący w tym dniu pedagog i psycholog będą udzielać porad wszystkim potrzebującym – rodzicom, młodzieży oraz nauczycielom. Drogi Rodzicu! Jeśli martwisz się nastrojem swojego dziecka, podejrzewasz, że może mieć początki depresji – zachęcamy do odwiedzenia punktu konsultacyjnego.

(U.S.)

depresja2017_04
depresja2017_03
depresja2017_02