Up Wycieczka do Warszawy - Centrum Nauki Kopernik Slideshow

W dniu 3 kwietnia uczniowie klas siódmych i gimnazjalnych wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Ten wyjazd był nagrodą dla 4-osobowych zespołów z każdej klasy, które uczestniczyły w Dniu Języków Obcych. Głównym celem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, znajdującym się nieopodal Stadionu Narodowego oraz podziwianie zabytków stolicy.
    Pierwszym punktem programu była wycieczka piesza po mieście. Zaczęliśmy ją od Placu Zamkowego, gdzie mogliśmy podziwiać Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy. Zamek Królewski – niegdyś rezydencja królów i siedziba Sejmu Rzeczypospolitej Obojga Narodów – obecnie muzeum, ośrodek edukacji, kultury i sztuki, miejsce ważnych uroczystości państwowych. Jako rekonstrukcja Zamek został wpisany wraz z kompleksem Starego Miasta na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zaszczytne miejsce na Placu Zamkowym zajmuje Kolumna Zygmunta. Jest to najstarszy i najwyższy świecki pomnik w Warszawie, wzniesiony w 1644 roku z inicjatywy króla Władysława IV na cześć Zygmunta III Wazy. Pomnik ma 22 m wysokości, a postać króla mierzy 275 cm. Podczas II wojny światowej pomnik runął, a jego roztrzaskaną kolumnę umieszczono przy Zamku Królewskim, gdzie można ją oglądać do dnia dzisiejszego.
    Aby wycieczka była ciekawsza, opiekunki wyjazdu - p. Natalia Puszko i p. Maria Jagodzińska - przeprowadziły grę terenową w języku angielskim. Zadaniem uczniów było zeskanowanie kodów QR, pod którymi był ukryty filmik o najbardziej popularnych miejscach warszawskiej Starówki. Po obejrzeniu filmiku uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania. Trzy najszybsze drużyny za udzielenie poprawnych odpowiedzi zostały nagrodzone słodkimi upominkami.
    Kolejnym punktem naszego wyjazdu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Trzy godziny spędzone w centrum umożliwiły nie tylko oglądanie, ale również przeprowadzanie eksperymentów na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam niepostrzeżenie. Wyposażeni w ogromną wiedzę wróciliśmy do domu. To był niezapomniany dzień!
    Wyjazd został sfinansowany ze środków projektu Erasmus Plus „ICT in active learning and teaching-inspiring, challenging, terrific”. (N.P.)

warszaw18_12
warszaw18_26
warszaw18_27
warszaw18_28