Up Akcja charytatywna Slideshow

W dniu 16 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka charytatywna na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Instytucja ta została powołana, aby objąć domową opieką dzieci z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi schorzeniami. Nasza szkoła wielokrotnie wspierała wszelkiego rodzaju akcje charytatywne, a nasi podopieczni za każdym razem udowadniają, że mają naprawdę wielkie i wrażliwe serca! To właśnie od naszej młodzieży wyszła inicjatywa zorganizowania tej szczytnej imprezy. Dzięki darom, jakie pozyskaliśmy od naszych dobroczyńców, udało się zorganizować charytatywną loterię fantową. Chociaż nie oczekiwaliśmy wiele, radzi byliśmy z każdej rzeczy, która ubogaciła naszą loterię. Wszystkie zabawki, książki, gry i pluszaki stały się wartościowymi fantami, ponieważ przypominały o celu naszej akcji. Cieszymy się, że nasza młodzież, choć sama niejednokrotnie potrzebująca pomocy, potrafi hojnie dzielić się z innymi.
    Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, a zwłaszcza pani intendent Bożenie Pietras i pracownikom szkolnej stołówki za przygotowanie wspaniałych okolicznościowych ciasteczek, sklepikowi szkolnemu za podzielenie się swoim utargiem oraz panu Piotrowi Majowi naszemu DJ, który świetnie poprowadził całą dyskotekę, a także opiekunom i nauczycielom, którzy czuwali nad bezpiecznym przebiegiem zabawy. Wszystkie pieniądze, jakie udało się zebrać, zostaną wkrótce przekazane na ręce Ojca dr. Filipa Leszka Buczyńskiego Prezesa Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.
    Cieszymy się, że mogliśmy jako szkoła dołączyć do marzycieli i pokazać, że pomaganie i wrażliwość na los drugiego człowieka pozwala uczynić świat nieco lepszym. A najpiękniejszą formą wdzięczności niech będzie dla wszystkich pomysłodawców i inicjatorów naszej akcji uśmiech na twarzach dzieci dotkniętych cierpieniem.

Koordynator akcji P.Wrona

szkoln 078
20161116_092913
szkoln 075